Csaknem százan vettek részt január 18-án az Ejtőernyősök Szolnoki Szervezete által meghirdetett, és a Szolnoki Katonai Repülőtértől induló Kiss Antal és Doni Hősök Emlékmeneten, amelyen 22, 15, vakamint 10 kilométeres távokon lehetett gyalogolni Szolnok határában, a...
Kórus köszöntés és helytörténeti vetélkedő
20 éves az Ezüstfény Együttes
A szentendrei Kossuth Lajos Nyugdíjas Klub 2024. június 11-én az Ezüstfény Együttes megalakulásának 20. évfordulója alkalmából rendezte meg a jubileumi ünnepséget, az MH Helyőrségtámogató Parancsnokság Művelődési Otthon Színháztermében.
A jubileumi rendezvényen az Együttest és a megjelenteket Bozó Tibor altábornagy, a HM Kabinet nevében köszöntötte. Ezt követően Aranykovács Andrea, a HM Honvédelmi Nevelési Főosztály Kulturális és Társadalmi Kapcsolatok Osztály, osztályvezetője ünnepi beszédében emlékezett azokról az évekről, amikor mint a Szentendrei Helyőrségi Klub vezetőjeként együtt dolgozott az Énekkarral.
A köszöntők után a vendégek az Ezüstfény Együttes, a Szentistvántelepi Általános Iskola Kórusának, a Fejér Megyei Honvéd Nyugállományúak Székesfehérvári Klubja Nőszirom Vegyeskara és Kapi Gábor nótáskapitány műsorait hallgathatták meg.
A műsorokat követően elismerések és emléktárgyak kerültek átadásra. Bozó Tibor altábornagy és Aranykovács Andrea a HM Stratégiáért és Humánpolitikáért Felelős Helyettes Államtitkár elismerő oklevelét, Márki Miklós alezredes emléklapokat, Szabó Tünde őrnagy asszony emlékplakettet, Fülöp Zsolt, polgármester és Magyar Judit, alpolgármester asszony díszoklevelet és kottatartókat, Koós Gábor ny. alezredes, a BEOSZ elnökének emlékplakettjét és emléklapját, Szalai Zoltán ny. ezredes érmeket, végezetül Rácz Mihályné, Marika mézeskalácsból készített érméket adott át az Énekkarnak.
Horváth Jenőné, a Kossuth Lajos Nyugdíjas Klub elnöke és Rácz Mihályné Marika, az Ezüstfény Együttes azon tagjainak, akik egészségügyi okok miatt már szerepelnek a fellépéseken, de szívben még az énekkarral vannak emléklapokat adtak át.
Végezetül az énekkarok közösen adták elő Koltai Gergely által szerzett „Kell még egy szó” című dalt, amelyet Demjén Ferenctől gyakran hallottunk már.
Az ünnepséget követően a Kossuth Lajos Nyugdíjas Klub a tagok által készített süteményekkel és szendvicsekkel vendégelte meg a fellépőket, a vendégeket és az érdeklődőket.
Szöveg és fotók: Kocsi László
Helytörténeti vetélkedő Szentendrén
Szentendre Város Önkormányzata június 13-án helytörténeti vetélkedőt szervezett a város nyugdíjas szervezetei részére Stéger Xavér Ferenc városunk híres polgára, Európa hírű operaénekes születésének 200. évfordulója alkalmából.
A versenyen a Szentendre Gyökerei Hagyományőrző Baráti Társaság, a Kék Duna Nyugdíjas Klub, a Gondozási Központ és a Kossuth Lajos Nyugdíjas Klub öt fős csapatai vettek részt és négy állomáson vetélkedtek.
A versenyző csapatok az állomások helyszínein: Ferenczy Múzeum, Stéger szülőháza előtti terület, Szentendre Gyógyszertár, Vendégház oldották meg a feladatokat. A vetélkedő utolsó helyszínén, a Vendégházban minden csapat az általa készített, a 19. században használt gyógyszert, kötszert, csodaszert mutatott be amelyet Stéger idejében használhattak.
Az eredményhirdetést követően a csapatok Kapi Gábor nótáskapitány és felesége Gizike, a Kossuth Lajos Nyugdíjas Klub tagjai által a helyszínen készített marhapörköltet kóstolhatták meg. Az ebédet követően a csapatok által készített süteményeket fogyasztották el a csapatok. A vetélkedőt Szentendre Gyökerei Hagyományőrző Baráti Társaság nyerte. Gratulálunk a Társaságnak.
A rendezvény során minden versenyző sok új ismeretet szerzett Szentendre történetéből, valamint a csapatok jobban megismerték egymást.
Szöveg: Kocsi László ezredes, fotók: Borbély Klára, Kocsi László