Csaknem százan vettek részt január 18-án az Ejtőernyősök Szolnoki Szervezete által meghirdetett, és a Szolnoki Katonai Repülőtértől induló Kiss Antal és Doni Hősök Emlékmeneten, amelyen 22, 15, vakamint 10 kilométeres távokon lehetett gyalogolni Szolnok határában, a...
A BEOSZ idősügyi- és kegyeleti ügyvivője
Galló István nyugállományú ezredes
1943-ban született, az általános iskolát Hatvanban, az Út Vasút Építő Technikumot Budapesten végezte. A sikeres felvételi után 1962 november 16.-án bevonult Szolnokra a Kilián György Repülő Tiszti Iskolára. A főtechnikusi oklevelet 1966.-ban szerezte meg és avatták hadnaggyá.
Első beosztása Szolnokon a repülő ezrednél volt, majd1968-ban áthelyezték Boldogra a 9. rádiótechnikai század parancsnokhelyettesi beosztásába. A Zrínyi Miklós Katonai Akadémia elvégzése után 1975-ben Szakáldra került, a légvédelmi rakéta osztály parancsnokhelyettesi beosztásába. Egy év múlva Miskolcra a 2. Honi Légvédelmi Hadosztály törzsébe került főtiszti beosztásba. A Honvédelmi Minisztériumban 1982-től teljesített különböző beosztásokban szolgálatot érdekvédelmi szakterületen 1998-ig nyugállományba helyezésemig.
Részt vett a Balassi Bálint Bajtársi Egyesület megalakításában. Az egyesület jelenleg 200 fő körüli létszámú és végig az elnökség tagja volt, jelenleg a második ciklust tölti, mint elnök.
Fontos szerepet játszott Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége megalapításában, az alapdokumentumai kidolgozásában. A Szövetség érdekvédelmi ügyvivője volt, és egy cikluson át elnökségi tag.
Nyugállományba helyezése után felkérték, hogy az érdekvédelmi szakterületen továbbra és vállaljon feladatot. Ez időszak alatt született az előzmény nélküli OBSITOS kiadvány – melynek társ szerzője volt – ami első alkalommal foglalta össze a nyugállományú katonák jogait és kötelezettségeit, lehetőségeit. Hasonlóan előzmény nélküli volt a Kegyeleti Kézikönyv, végső formáját a Végtisztesség kiadványban nyerte el és amelyeknek szintén társ szerzője volt.
A nyugállományúként tevékenységét két alkalommal a Honvédelemért Kitüntető Cím I. fokozatával, Aranykor Kitüntető Cím arany fokozatával, 2008-ban Hadik András díjjal és 2022-ben Magyar Érdemkereszt Bronz fokozatával ismerték el.
- május 30. óta a Szövetség idősügyi- és kegyeleti ügyvivője.