Az elhunytak névjegyzéke a 2024. szeptember 23. – október 25. között beérkezett adatok alapján (összeállította a Honvéd Vezérkar Személyzeti Csoportfőnökségének Humánszolgálati Főnöksége). A Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége elnöksége őszinte részvétét fejezi...
A magyar honvédelem napján
Az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc beírta magát a világtörténelembe – mondta dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter a HM és az MH Parancsnokságának a magyar honvédelem napja alkalmából rendezett központi ünnepségén, május 19-én, a Stefánia Palotában. Hangoztatta: 1849. május 21-én, a dicsőséges tavaszi hadjárat során, budai Vár visszafoglalásával a nemzet és honvédserege megteremtette annak alapját, hogy elismerjék a világon a magyarok szabadságvágyát. Mindig megemlékezünk azokról az áldozatokról, hősökről és katonákról, akik életüket adták hazánk szabadságáért. Katonaként róluk kell példát venni, hiszen a Magyar Honvédségben szolgálatot teljesítők is, ha kell, életük árán megvédik hazánkat – tette hozzá dr. Benkő Tibor.
A központi ünnepségen a HM és az MH magas beosztású képviselőinek jelenlétében elismerések átadására is sor került. A BEOSZ mindennapjaiban szerepet vállalók közül Szabó József ezredesnek, az MHP SZCSF humánszolgálati főnökének (Szövetségünk Tanácsadó Testülete tagjának) a nyugállományú katonák érdekeinek egészét érintő kiemelkedően eredményes munkája elismeréséül Hadik András-díjat, M. Tóth Györgynek (a Bajtársi Hírlevél volt főszerkesztőjének) kiemelkedő irodalmi tevékenysége, a honvédelmi nevelést támogató szolgálata, nemzeti sorstragédiáink irodalmi eszközökkel történő művészi megjelenítése elismeréséül Jósika Miklós-díjat, Magyar Erzsébetnek, a BEOSZ iroda munkatársának (új tagszervezetünk, a Kőbányai Bringás Egyesület elnökhelyettesének) a HM és az MH kiemelten fontos feladatai megvalósításáért, támogatásáért a Honvédelemért Kitüntető Cím II. fokozatát adományozta a honvédelmi miniszter.
BH-információ
Fotó: Botka Renáta őrnagy,
Szováthy Kinga (honvedelem.hu)