Az elhunytak névjegyzéke a 2024. szeptember 23. – október 25. között beérkezett adatok alapján (összeállította a Honvéd Vezérkar Személyzeti Csoportfőnökségének Humánszolgálati Főnöksége). A Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége elnöksége őszinte részvétét fejezi...
Rákóczi-napi ünnepség
A Magyar Királyi Főreáliskola és a Magyar Királyi Rákóczi Ferenc Gyalogsági Hadapródiskola emléknapja alkalmából tartottak ünnepséget. A Soproni Egyetem főépületében és a Batthyány téren található Rákóczi-szobornál tartott megemlékezést a Honvéd Hagyományőrző Egyesület szervezte.
A Rákóczi napon a rendszerváltás után megalapított Soproni Magyar Királyi Rákóczi Növendékek és Hadapródok Bajtársi Köre éveken át ezen a napon emlékezett meg az egykori főreáliskoláról és utódintézményéről, valamint az iskolák tanárairól és diákjairól.
Az eseményen beszédet mondott Lévai Miklós, a szervező Honvéd Hagyományőrző Egyesület elnöke, valamint dr. Farkas Ciprián, Sopron polgármestere arra emlékeztetett: Sopront a Habsburg-korszakban nemcsak iskolavárosként, de katonavárosként is számon tartották.
-2023-ban arra emlékezünk itt, hogy Sopron egykoron bizony katonaváros volt, hiszen a bécsi udvarhoz közel, a Habsburg birodalomban nyugat-magyarországi városként itt folyamatosan állomásoztak különböző haderők. Úgy hiszem, ennek az emléke a város lakóiban még élénken él. Azonban a mai napon az a feladatunk, hogy felhívjuk a figyelmet a béke fontosságára, hiszen a szomszédságunkban véres háború zajlik, ahol emberek halnak meg. Jól tudjuk, hogy egy város, egy ország csak békében tud fejlődni – emelte ki.
A beszédek után a honvéd hagyományőrző egyesület képviselői és a selmeci-soproni diákhagyományok képviselői, valamint a városvezetés helyezte el az emlékezés koszorúit az egyetem hőseinek emléktáblájánál. Az emlékezők ezt követően a Batthyány téren található Rákóczi-szobornál is koszorúztak.
Szöveg és fotó: sopronmédia.hu