A Szabolcsi Honvéd Műszaki Hagyományőrző Bajtársi Egyesület fennállásának huszonhárom éve alatt soha nem tapasztalt gondokkal kellett szembenéznie a 2024-es évben. A legnagyobb és a legfájdalmasabb problémát az egyesület megalakulása óta elnöki feladatot ellátó Kovács...
BEOSZ Jogsegélyszolgálat működése
A Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége Operatív Elnöksége 2020. december 1-jétől Jogsegélyszolgálatot indít, amelyet Dr. Nádasdy József ügyvéd, a Szövetség jogi szakértője végez.
A Jogsegélyszolgálat elérhetőségei:
telefonszám: +36 20 978 7685
email cím: jogsegely.beosz@gmail.com
működése: minden hónap második kedd 10.00-12.00
helyszíne: alapvetően telefonon történő tanácsadás,
szükség esetén, előre egyeztetve 1087 Budapest, Kerepesi út 29/B, BEOSZ iroda
A Jogsegélyszolgálat keretén belül a BEOSZ tagsági kategóriái részére [alap tagszervezetek, tagszövetségek és egyéb bajtársi közösségek, pártoló tagszervezetek, és tagszövetségek, tiszteletbeli tagszervezetek és tagszövetségek vezetői és tagjai (továbbiakban: tagok)] szóbeli tanácsadáson alapuló jogi segítség igénybevételére van lehetőség térítésmentesen.
Jogi segítségnyújtás keretében nyújtott tanácsadás
– polgári jogi,
– társasági jogi,
– egyesületi jog
alapvető kérdéseire terjed ki, amely átfogja a tagok szervezeti életében felvetődő problémákat, jogi természetű kérdéseket.
A Jogsegélyszolgálatot igénybe vevő tájékoztatást kap az ügyre vonatkozó hatályos jogszabályi rendelkezésekről, a lehetőségre álló jogérvényesítési módokról, azok anyagi és eljárási szabályairól.
A tájékoztatás kiterjed arra, hogy a tényállás alapján az ügy milyen tárgykörbe tartozik, az ügy megoldására vonatkozóan milyen megoldás létezik, milyen jogi eljárás keretében oldható meg (mi a jogérvényesítés fóruma, pl.: bírósági eljárás, hatósági eljárás, mediáció, stb).
Milyen ügyekben nem kérhető jogi tanácsadás? Jogi segítségnyújtás esetén a támogatás igénybevétele nem terjed ki az alábbi esetekre:
• szerződés készítésére (kivéve, ha a szerződést kötő felek közösen kérik a támogatást, és mindegyikük vonatkozásában fennállnak annak a feltételei),
• olyan jogügylet tárgyában, amelyben a jognyilatkozatot csak ügyvéd vagy kamarai jogtanácsos által ellenjegyzett okiratba vagy közjegyzői okiratba foglaltan lehet tenni (kivéve, ha a jogügylet a fél és családja lakhatását szolgáló ingatlan elidegenítése vagy megterhelése),
• személyes ügyek esetében.
Budapest, 2020. november 27.
A részletes szabályok a „BEOSZ Jogsegélyszolgálat” menüpontban (a honlap jobb felső részén) egy kattintással elérhetők.